Przejdź do treści

Odpowiednie patyczki do dyfuzora

  • przez

Większość osób choć raz miała do czynienia z patyczkami zapachowymi. Zasada działania jest bardzo prosta, jest to także bardzo wygodny sposób na uzyskanie odpowiedniego zapachu w domu. Zaletą jest również znaczna różnorodność zapachów. Znajdziemy nie tylko bardzo aromatyczne produkty, ale także naturalne dyfuzory z patyczkami. W tym przypadku serce zapachu stanowią olejki eteryczne naturalnego pochodzenia, a nośnikiem jest alkohol etylowy.

Jak wybrać zapach do dyfuzora?

zapach - patyczki do dyfuzoraW przypadku dyfuzorów pozbawionych całkowicie alkoholu musimy liczyć się z faktem, iż mają one bardzo słabą emisję zapachu, niemal nie pachną. Natomiast naturalne patyczki zapachowe oferowane przez producentów charakteryzują się znacznie bardziej optymalnymi właściwościami i dodatkowo wysoką intensywnością. Jeżeli interesuje nas wyczuwalny w domu zapach – patyczki do dyfuzora będą dobrym wyborem. Warto sięgnąć po to rozwiązanie także dlatego, że jest niemal bezobsługowe. Wystarczy otworzyć koreczek, włożyć rattanowe patyczki do buteleczki i już po kilkunastu minutach we wnętrzu zacznie się unosić cudowny aromat. Aby zapach rozchodził się po pomieszczeniu w sposób efektywny, powinniśmy postawić go w takim miejscu, w którym jest duży ruch powietrza. Kolejną istotną kwestią jest przekręcanie patyczków w dyfuzorze, a także dołożenie nowych po około miesiącu czasu.

Poziom intensywności zapachu jest uzależniony przede wszystkim od tego, jaki procent olejów zapachowych albo eterycznych znajduje się w dyfuzorze. W przypadku standardowych 15% zapach jest raczej subtelny. Można jednak spotkać także dyfuzory o zaperfumowaniu wynoszącym do nawet w granicach 40%, co stanowi dla wielu osób optymalną ilość olejów w dyfuzorze, gwarantującą odpowiedni poziom zapachu we wnętrzach.