Przejdź do treści

Ozdoby do zabytkowych motorów

  • przez

Entuzjaści klasycznych motocykli zwykli odtwarzać je łącznie z najmniejszymi detalami. Na pokazach motocyklowych można więc obejrzeć maszyny, które są w stanie przypominającym fabryczny, z identycznym malowaniem i wyposażeniem jakie posiadały motocykle danego modelu po wyjeździe z linii produkcyjnej.

Najlepsze szparunki do motocykli klasycznych

kultowe szparunki motocykloweOdnawianie motocykli obejmuje nie tylko odrestaurowanie elementów motoru oraz założenie nowej tapicerki czy akcesoriów, ale również odtworzenie wszystkich ozdób, jakie znajdowały się na fabrycznie produkowanym modelu. W wielu przypadkach oznacza to wykonanie dość misternych wykończeń, które mimo niespotykanej techniki, potrzebnej do ich stworzenia są widoczne dopiero w momencie w którym ktoś dokładnie ogląda motocykl, i nie rzucają się w oczy na pierwszym spojrzeniu. Takie kultowe szparunki motocyklowe, uwielbiane przez miłośników starych maszyn można wykonać w każdym profesjonalnym warsztacie tuningu i odnowy motocykli. Mnóstwo takich zakładów zajmuje się właśnie motocyklami zabytkowymi, i odnawia je zarówno do standardu drogowego, jak i pokazowego. Szparunki na takich maszynach wykonywane są w całości na zamówienie, gdyż nie są one już dostępne ani w normalnej sprzedaży, ani też w warsztatach producentów. Nie oznacza to jednak iż odstają one od oryginalnego wzoru, a wręcz odwrotnie, są one idealnie odwzorowane i dokładnie odtworzone tak, by nie odróżniać się od pierwotnego szparunku nawet najmniejszymi detalami.

Właściciele klasycznych, odnowionych motocykli mogą więc poszczycić się najlepszymi oryginalnie wyglądającymi ozdobami w momencie w którym pierwotne szparunki są praktycznie nie do dostania. Zakładanie czy tworzenie szparunków nie jest drogim zabiegiem, i nie obciąży budżetu motocyklisty znacznie.