Przejdź do treści

Piękna, klasyczna porcelana

Jakiś czas temu zaczęłam szukać sobie jakiegoś hobby. Zastanawiałam się, czy może będę coś zbierać, czy zająć się kosmetyką i na przykład robić paznokcie. Odpowiedź na moje pytanie trafiła do mnie przypadkiem. Dwa lata temu byłam z przyjaciółką w dużej galerii. Moją uwagę przykuły różne ozdobne akcesoria domowe.

Zachwyt nad włoską porcelaną

klasyczna porcelana włoskaW ten sposób rozpoczęła się moja ogromna pasja i klasyczna porcelana włoska stała się moim największym zainteresowaniem. Wiedziałam o niej wszystko. Nabyłam kilka serwisów z porcelany i nie miałam już gdzie jej trzymać. W tym celu zakupiłam kilka dużych szafek z gablotką. Włoska porcelana wygląda najlepiej i jest wyjątkowa. Kiedyś nawet pojechałam do Włoch na wycieczkę. Wszyscy kupowali sobie jakieś pamiątki, ubrania, słodycze. Natomiast ja szukałam sklepów z oryginalna porcelana, żeby móc nabyć ją w miejscu produkcji. Jaki tam był wybór, nigdy nie zapomnę mojego zachwytu gdy weszłam do tamtego sklepu. U nas, w Polsce, jest sklep, który sprowadza z Włoch, prosto z renomowanego sklepu serwisy i inną porcelanową zastawę. Mnie najbardziej zależy zawsze na filiżankach i talerzykach, ponieważ są według mnie najładniejsze. Zawsze gdy mam zły humor, przeglądam sobie nową ofertę filiżanek i kupuję sobie coś na pocieszenie. Moja kolekcja cały czas się powiększa. Sama nie wiem dokładnie, ile mam już wszystkiego razem, ciężko byłoby mi to zliczyć. Nie mogę się doczekać zawsze, aż ktoś mnie odwiedzi i mogę wyciągnąć całą zastawę.

Moja pasja włoską porcelaną działała na mnie budująco. Wprowadziłam sobie system nagród i kiedy coś mi się udawało w życiu, kupowałam sobie jakąś filiżankę. Również gdy miałam zły nastrój, na mojej półce lądował jakiś porcelanowy talerzyk. Najbardziej lubiłam motywy w kwiaty lub jakieś polne elementy, na przykład biedronka, czy źdźbło trawy.