Przejdź do treści

Plusy hydroizolacji piwnicy w budynkach

Zawilgocenie ścian piwnicy stanowi problem nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także miejscach firmowych i prywatnych. Aby zaradzić tej sytuacji, warto zdecydować się na profesjonalne izolowanie ścian piwnicy. Przeprowadzane jest ono przez fachowców, którzy używają technologii, zapewniającej szybkie i bezproblemowe zaizolowanie ścian nawet w najbardziej narażonej na wilgoć piwnicy.

Profesjonalna hydroizolacja wnętrza piwnic

hydroizolacja piwnicyZabezpieczenie wnętrza piwnicy ma sens przede wszystkim ze względu na zagrożenie, które niesie ze sobą woda gruntowa. Hydroizolacja piwnicy może w takiej sytuacji zapobiec nie tylko zawilgoceniu ścian, ale także powstawaniu grzybów i pleśni. Hydroizolacja jest wykonywana przede wszystkim podczas wznoszenia budynku. Dzięki temu cały proces może przebiegać bezproblemowo, a piwnica może być zabezpieczona przed wilgocią od samego początku i oddania budynku w użytkowanie. Do izolacji używa się wielu materiałów, które zapewniają brak zawilgoceń przez wiele lat od ich użycia. Jedną z nich jest papa bitumiczna, która stanowi jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych. Popularne są także wszelkiego rodzaju folie i membrany, które są stosowane podczas stawiania budynków jedno lub wielorodzinnych. Ważnym aspektem, warunkującym rodzaj hydroizolacji jest poziom wód gruntowych. Gdy jest on niski, warto zastosować specjalne typy mas bitumicznych.

Gdy na naszej działce możemy zaobserwować zmienny poziom wód gruntowych, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowaniem kilku warstw papy bitumicznej. Bardzo ważny jest wybór markowych i profesjonalnych materiałów, gdyż tylko one mogą zapewnić nam wieloletnią ochronę piwnicy przed całkowitym zawilgoceniem, które może skończyć się bardzo źle dla konstrukcji budynku.