Przejdź do treści

Podstawowe narzędzia do szpachlowania

Szpachlowanie ścian, a już tym bardziej sufitu, wielu z nas może wydawać się całkowicie poza sferą naszych możliwości. W gruncie rzeczy, sam proces szpachlowania nie jest jednak tak trudny, jak pozornie mogłoby się nam wydawać. Ważne są jednak narzędzia, z których będziemy przy tym procesie korzystać. Postaram się wam je odrobinę bardziej przybliżyć w poniższym tekście.

Szpachlowanie i słów kilka o podstawowych narzędziach

narzędzia do szpachlowaniaJeśli chodzi o szpachlowanie, które należy wykonać przy spoinowaniu płyt gipsowych, narzędzia do szpachlowania, które mogą się nam przydać, ograniczą się tak naprawdę do siedmiu, podstawowych przedmiotów. Pierwszym z nich będzie szpachelka w kształcie półksiężyca. Kolejnym mała kielnia, choć przydadzą się nam tak naprawdę dwie kielnie różnego rodzaju. Jedna z nich będzie miała kształt standardowy, druga zaś będzie trapezowa. Do klejenia płyt gipsowo-kartonowych na pewno przyda nam się zębata szpachelka. Koniecznie powinniśmy się też wyposażyć w pacę ze stali nierdzewnej, pojemnik na gips (przyda się on nam do niewielkich prac, np. sztukatorskich), a także – co raczej oczywiste – wiadro do masy szpachlowej. Jeśli chodzi o to ostatnie akcesorium, nie musimy zakupować specjalnie wiadra na tę okazję. Jeśli mamy w domu wiadro pięciolitrowe po jakimś produkcie spożywczym, to na pewno doskonale sprawdzi się w roli pojemnika do rozrobienia masy szpachlowej. Jeśli chodzi o samo szpachlowanie, wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, by uzyskać zadowalający nas efekt.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jakich narzędzi będziemy potrzebować, chcąc wykonać jakiekolwiek szpachlowanie, bez większego problemu uzyskamy tego typu informacje w każdym sklepie, który zajmuje się sprzedażą przyborów budowlanych i remontowych.