Przejdź do treści

Podstawowe zastosowanie siatki leśnej

Jeśli ktoś zastanawia się nad tanim ogrodzeniem np. obszarów leśnych, to na pewno powinien wziąć pod uwagę siatki. Są one stosowane coraz częściej i wcale nie należą do najsłabszych rodzajów ogrodzeń. Przeciwnie – wszystko zależy od tego, jaką konkretnie siatkę wybierzemy.

Ogradzanie lasów, autostrad, pastwisk

siatki ogrodzeniowe leśne cennikWiadomo, że do wyboru są siatki, które posiadają różne grubości drutu. Drut górny oraz dolne mają zazwyczaj grubość określaną jako fi 2 mm. Pozostałe druty użyte w siatce mają grubość 1,6 mm. Jeśli chodzi o samą siatkę, to trzeba wiedzieć, że jest ona sprzedawana w rolkach. Cena za rolkę zależy od naprawdę wielu czynników. Przede wszystkim liczy się długość siatki. Standardowo długość jednego oczka w siatce leśnej wynosi ok. 15 cm. Rolka takiej siatki może kosztować od kilkudziesięciu do nawet 150 zł. Z pewnością siatki ogrodzeniowe leśne cennik jest bardzo elastyczny. Przy zakupie większej liczby rolek zawsze można liczyć na jakieś atrakcyjne zniżki dla klientów. Ogólnie siatkę można zamówić nawet przez internet. Warto wspomnieć też o tym, do czego dokładnie służy tego typu siatka ogrodzeniowa. Najczęściej odgradza ona tereny leśne. To jednak nie oznacza, że siatkę można zastosować tylko w takim miejscu. Przeciwnie – równie dobrze można stosować siatkę do odgradzania autostrad albo trakcji kolejowych. Dlaczego jest to takie ważne? Głównie ze względu na to, że siatka ogranicza przemieszczanie zwierząt.

W ten sposób chroni się dany obszar przed dewastacją przez zwierzęta, ale też chroni się same zwierzęta (przed wypadkami na autostradach i nie tylko). Siatkę leśną bardzo często wykorzystuje się też w rolnictwie. Ogradza się nią pastwiska czy wybiegi dla zwierząt. Można nią też ogrodzić teren upraw. W standardowej siatce leśnej warstwa ocynku druta ma 80 g/m3.