Przejdź do treści

Potrzebowałam najlepszego masła orzechowego

 

Ostatnio zdecydowałam się przejść na dietę. Miałam już kilka kilogramów nadwagi i obawiałam się, że jeśli teraz nie zabiorę się za siebie, to z wiekiem będzie mi coraz trudniej zgubić zbędne kilogramy, a w dodatku będę łatwiej tyć. Podczas wizyty u dietetyka, wyznałam mu, że najbardziej obawiam się, że nie będę już mogła jeść moich ulubionych słodkich kanapek.

Jakie masło orzechowe ma prosty skład?

najlepsze masło orzechowe z prostym składemUspokoił mnie on jednak, że tak do końca nie będzie to konieczne. Okazało się, że słodkie dodatki na kanapki takie jak dżem albo masło czekoladowe, można z powodzeniem zastąpić masłem orzechowym, który jest słodkie, a przy tym niezwykle zdrowe. Zazwyczaj zawiera ono w swoim składzie wiele błonnika pokarmowego, fosforu i potasu, który jest niezwykle ważny dla właściwej pracy serca i mózgu. Warto więc włączyć je do swojej diety. Jednakże, ważne jest również to, aby wybrać najlepsze masło orzechowe z prostym składem. Takie masło nie powinno zawierać cukru ani innych wypełniaczy smakowych. Najlepiej wybrać masło orzechowe bez konserwantów i dodatków aromatycznych. Po zakup takiego masła udałam się prosto po wyjściu z jego gabinetu. Szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Wybrane przeze mnie masło okazało się nie tylko smaczne i zdrowe, ale i tanie. Dzięki takiemu połączeniu mogłam sobie pozwolić na jego częste kupowanie.

Skład wybranego przeze mnie masła orzechowego od renomowanego producenta był naprawdę prosty. Niemal w stu procentach były to tylko zmielone orzeszki ziemne z olejem kokosowym, dzięki czemu konsystencja takiego masła była gładka i nie trzeba było jej wcześniej wyjmować z lodówki przed podaniem. Cieszę się, że udało mi się znaleźć takie pyszne i zdrowe masło, z którego teraz korzystam na co dzień.