Przejdź do treści

Potrzebowałam skutecznego odwyku alkoholowego

  • przez

 

Zawsze wydawało mi się, że panuje nad swoim piciem. Alkohol często towarzyszył mi w pracy, a także w życiu prywatnym. Nie wydawało mi się jednak, abym piła więcej niż inne osoby z rodziny czy przyjaciele. Jakiś czas temu przekonałam się jednak, że prawda jest zgoła inna. Nie mogłam już dłużej ukrywać tego przed samą sobą. Ja po prostu byłam alkoholiczką.

Zalety skutecznego odwyku alkoholowego

skuteczny odwyk alkoholowy w ŁodziMusiałam także przyznać, że jak każdy alkoholik, nie byłam sobie w stanie samodzielnie poradzić z nałogiem. Zawsze kiedy próbowałam rzucić picie, ono wracało i to ze zdwojoną siłą. W końcu postanowiłam skorzystać z pomocy. Wiedziałam, że w takiej sytuacji niezbędny jest skuteczny odwyk alkoholowy w Łodzi. Bardzo szybko udało mi się znaleźć miejsce, gdzie oferowano taką pomoc. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ odwyk ten przeznaczony był zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w każdym wieku. Jedynym warunkiem uczestnictwa w terapii było dobrowolne zgłoszenie się na leczenie. Co istotne w momencie zgłoszenia należało być trzeźwym. Na szczęście udało mi się spełnić te niezbyt wygórowane warunki. Już po pierwszych kilkunastu dniach, kiedy przeszłam detoks i zostałam zakwalifikowana na terapię indywidualną i grupową, poczułam że to jest dokładnie to, czego potrzebowałam. Odwyk był prowadzony przez doświadczonych i wysoko wyspecjalizowanych specjalistów.

Wśród nich znajdowali się między innymi psycholodzy, psychoterapeuci oraz lekarze, którzy posiadali wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu, dzięki czemu czułam się dobrze zaopiekowana. Muszę przyznać, że bardzo dobrze zdawali oni sobie sprawę z tego, w jaki sposób powinni podchodzić do alkoholików, a także każdego pacjenta traktowali z należytym szacunkiem i indywidualnie podchodzili do jego problemów.