Przejdź do treści

Powłoki ceramiczne na lakier

  • przez

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami samochodu to na pewno doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że lakier jakim pokryty jest nasz samochód wymaga od nas bardzo dużego zaangażowania w pielęgnację. Od tego jak wygląda nasz samochód zależy to jak jesteśmy postrzegani my sami. Warto więc przykładać się do właściwego zabezpieczania lakieru by nie mieć pewność, że nie będzie on szybko tracił nominalny wygląd. 

Ochronne powłoki ceramiczne 

powłoka ceramiczna na auto w WarszawieOd dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To samo tyczy się oczywiście samochodów a konkretniej mówiąc – lakierów jakimi są one pokryte. Żeby uniknąć konieczności maskowania zarysowań warto poważniej pomyśleć nad tym by swój lakier przed powstawaniem rys ochronić. W tym celu najlepiej zastosować powłoki ochronne. Od jakiegoś czasu szczególnie duże zainteresowanie zaczęły wzbudzać powłoki ceramiczne oraz kwarcowe. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest powłoka ceramiczna na auto w Warszawie znaleźć możemy wiele firm, które z pewnością bardzo chętnie podejmą się tego by taką powłokę wykonać na naszym samochodzie. Pierwszym etapem jest jednak postawienie diagnozy. Po przyjechaniu naszym samochodem do jednej ze wspomnianych firm dojdzie do wstępnych oględzin naszego lakieru. Dzięki temu będzie można wywnioskować czy aby na pewno konieczne jest nakładanie powłoki ceramicznej. Niekiedy zamiast niej stosuje się polerowanie pastami polerskimi lub też nakłada się specjalne woski syntetyczne. 

Na dzień dzisiejszy powłoki ceramiczne są jednak najbardziej skuteczne jeśli chodzi o odpowiednie zabezpieczanie lakieru. Decydując się na stworzenie takiej powłoki na swoim samochodzie sprawimy, że nie będą się na niej odkładać zanieczyszczenia. Powłoka ceramiczna tworzy na lakierze warstwę hydrofobową, która sprawia że woda z naszego auta jest szybko usuwana.