Przejdź do treści

Praktyczne i skuteczne filtry tłuszczowe

Planując remont kuchni skupiamy się głównie na wyborze mebli oraz sprzętów agd. Zamartwiamy się jaki kolor szafek kuchennych wybrać oraz jak pojemna powinna być nasza nowa lodówka. Zapominamy przy tym o innych rzeczach, które nie są wbrew pozorom tak powszechne w polskich domach jak powinny.

Filtry tłuszczowe w okapach 

skuteczne filtry tłuszczoweMowa tu o okapach. Na szczęście stają się one coraz popularniejsze wśród Polaków. Okap w kuchni chociaż niedoceniany, pełni szereg ważnych funkcji. Jego główną funkcją jest pochłanianie oparów, które wytworzyły się podczas gotowania. Usuwają tłuszcz, który dzięki temu nie odkłada się na ścianach i meblach. Planując założenie okapu musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Aby zakup okapu był jak najbardziej korzystny, a my zauważymy sporo jego korzyści powinniśmy zwrócić uwagę czy jest wyposażony w niezbędne filtry. To właśnie one odpowiedzialne są odprowadzanie zapachów oraz zanieczyszczeń z naszej kuchni. To kluczowy element okapu. Wyróżniamy dwa rodzaje: tłuszczowe oraz węglowe. Bardzo skuteczne filtry tłuszczowe pochłoną nadmiar tłuszczu, który wydziela się w trakcie przygotowywania tłustych potraw. Wśród nich można wyróżnić filtry akrylowe, papierowe oraz fizelinowe. Występują też okapy z filtrami metalowymi. Co ważne ich nie trzeba tak często wymieniać. Zakładając filtry tłuszczowe trzeba przestrzegać nadrzędnej zasady: taki filtr trzeba wymieniać co kilkanaście dni lub co kilka dni. Te lepsze filtry można wymieniać rzadziej, jednak są one sporo droższe niż te najczęściej kupowane.

Jednak w przyszłości okażą się bardziej ekonomiczne oraz tańsze w eksploatacji. Skuteczne filtry tłuszczowe w okapie to jeden z podstawowych i kluczowych czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając okap do naszej kuchni.