Przejdź do treści

Profesjonalna pełna księgowość

  • przez

Na rynku działają mikro, mali, średni i duzi przedsiębiorcy, którzy odpowiednio zatrudniają określoną ilość pracowników. Poza nimi są jeszcze różne spółki, które mają znacznie bardziej złożoną strukturę. Jednak każda z nim wymaga prowadzenia księgowości.

Na czym polega prowadzenie pełnej księgowości?

pełna księgowość warszawaDla laików, księgowość jest stosem dokumentów, wyliczeń i zestawień, które trzeba każdego miesiąca powtarzać. Jednak księgowość, jest niezbędna do prowadzenia każdej działalności, bo na jej podstawie można określić możliwości, szanse i ryzyka dla firmy. Ustawa o rachunkowości jest podstawowym źródłem informacji na temat obowiązków, jakie muszą zostać spełnione przez każdego przedsiębiorcę. Między innymi z niej wiemy, jakie firmy mogą prowadzić tak zwaną „małą księgowość”, a jakie zaliczają się do pełnej księgowości. Każda z nich prowadzi do tego samego celu, ale w nieco odmienny sposób. Jeżeli potrzebna nam jest pełna księgowość Warszawa jest idealnym miastem na znalezienie dobrego biura rachunkowego, które zajmie się tą kwestią.  W „małej księgowości” wystarczy prowadzić książkę przychodów i rozchodów i rachować w niej najważniejsze zdarzenia gospodarcze, natomiast w pełnej księgowości, konieczne jest księgowanie każdej, nawet najmniejszej transakcji, wpłaty i wypłaty gotówkowej. Wymaga ona znacznie więcej pracy, a przez to tez poświęcenia czasu, ponieważ księgowy musi jednocześnie prowadzić rozliczenia na kontach analitycznych i syntetycznych w programie komputerowym.

Oczywiście dobre biuro rachunkowe bez problemu sobie poradzi z tym zadaniem, bo zatrudnia wykwalifikowanych głównych księgowych, którzy posiadają długoletnie doświadczenie. Cena za usługę prowadzenia pełnej księgowości dla firmy zaczyna się od pięciuset złotych.