Przejdź do treści

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia

Coraz więcej osób decyduje się zainwestować w przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na całkowicie oczyszczenie wód ze szkodliwych substancji oraz daje możliwość ich powtórnego przetworzenia, na przykład w celu nawodnienia przydomowych ogródków.

Dofinansowanie oczyszczalni biologicznej

biologiczna oczyszczalnia w PoznaniuNowoczesna biologiczna oczyszczalnia w Poznaniu jest dofinansowana ze środków państwowych. Oznacza to, że osoby decydujące się na budowę tego typu obiektów będą mogły odzyskać zainwestowane pieniądze, a mowa tutaj o pieniądzach rzędu dziesięciu tysięcy złotych, więc nie o małej sumie. Biologiczne oczyszczalnie pozwalają na eliminację kosztów związanych z odprowadzaniem ścieków. Polskie prawo mówi o tym, iż oczyszczone ścieki możemy odprowadzić do przydrożnego rowu bądź nawodnić nimi domowy ogródek. Jest to ogromna oszczędność dla naszego portfela. Jeżeli przyjrzymy się kosztom związanym ze zużyciem wody bieżącej i odprowadzaniem ścieków to zauważymy, że mając przydomową biologiczną oczyszczalnie będziemy płacić o połowę mniej. Ponadto przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego. Korzyści są naprawdę spore, a koszty inwestycji choć wydają się duże, są częściowo pokrywane przez państwo. Oczyszczalnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ są inwestycją na przyszłość. Pozwalają na zminimalizowanie domowych opłat oraz zapewniają ochronę wód gruntowych z których każdy z nas korzysta.

Korzyści wynikające z założenia przydomowej biologicznej oczyszczalni są ogromne. Dofinansowania, które pozwalają na zwrot zainwestowanych kosztów niewątpliwie wpływają na coraz większe zainteresowanie klientów. Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy oraz ochrony środowiska naturalnego z pewnością jest jednym z najważniejszych atutów.