Przejdź do treści

Serwery od sprawdzonej firmy

Rozbudowa stacji monitorowania wymagała powiększenia serwerowni i dodania kolejnych urządzeń, gdyż razem z rozbudową, otrzymaliśmy dodatkowe obiekty do obsługi. Jednak pomieszczenie serwerowni było niewielkie, i nie mogło pomieścić zbyt wielu urządzeń jednocześnie. Musieliśmy więc poważnie zastanowić się nad rodzajem nowych serwerów.

Nowoczesne serwery szeregowe od Dell

serwery rack dellStandardowe serwery które były przez nas używane do tej pory były stanowcze za duże by nadawały się do powiększenia monitoringu. Wybór padł więc na nowoczesne serwery rack Dell. Sprzęt od Della, zwłaszcza monitory, były przez nas używane przez dłuższy czas, i mieliśmy dość duże zaufanie do sprzętu od owego producenta. Serwery przez nas wybrane były przede wszystkim o wiele mniejsze niż standardowe, i do zwykłej szafy serwera spokojnie mieściły się dwa lub nawet trzy urządzenia. Serwery te obsługiwały niemal każdy rodzaj dysku twardego i nośnika danych. Można w nich było stosować więc standardowe dyski hdd o zwykłym formacie lub też odmiany powiększone, jak i nośniki ssd. Warto nadmienić iż serwery były zgodne ze wszystkimi pojemnościami dysków, więc idealnie nadawały się do zastosowania jako jednostki sterujące systemami o wysokich rozdzielczościach, tym bardziej że serwery umożliwiały bardzo szybką wymianę danych i nie powodowały opóźnień podczas działania, w przeciwieństwie do starego typu modeli.

Montaż i instalację serwerów ułatwiała ich intuicyjna obsługa i minimalna konfiguracja, pozwalająca nawet osobom z ograniczoną wiedzą o komputerach ich prostą obsługę. Sprzęt ten oczywiście wymagał dużo miejsca, choć w porównaniu do starych modeli, były niemal o połowę mniejsze, dzięki czemu można było zastosować większą ich ilość w standardowej szafie serwerowej.