Sesja dziecięca – niezapomniana pamiątka pierwszych dni życia

Jak pracować z dziećmi podczas sesji zdjęciowej? Co zapewni nam sukces i naturalne ujęcia na fotografiach z udziałem maluchów? W jaki sposób powinniśmy się przygotować i w jakie rzeczy warto  wyposażyć studio? Profesjonalna sesja fotograficzna wymaga ścisłej współpracy obu stron, jednakże kiedy pracujemy z dziećmi musimy odpowiednio zaplanować organizację zdjęć, dlatego sprawmy, aby wizyta w studio była przede wszystkim świetną zabawą!

Zaaranżuj plan sesji zdjęciowej w domu

sesja dziecięca śląskZabawne stylizacje czy kreatywne rekwizyty niewątpliwie ułatwią nam wykonanie zdjęć i sprawią, że dziecko swobodniej poczuje się przed obiektywem, co zagwarantuje nam naturalne, pełne dziecięcej radości ujęcia. Jednak czasem fotograf staje przed większymi wyzwaniami, takimi jak np. sesja z udziałem noworodka. Zdjęcia maluszków wymagają specjalnego przygotowania oraz kreatywnej oprawy, która pozwoli uwiecznić pierwsze dni życia. Jeżeli interesuje nas sesja dziecięca Śląsk wyróżnia się dużym gronem kreatywnych fotografów, którzy oferują przygotowanie profesjonalnych sesji noworodkowych w domu klienta. Aspekt mobilności jest tu o tyle ważny, z uwagi na fakt, że tego typu zdjęcia wykonuje się najczęściej w trakcie snu dziecka. Z uwagi na jego wrażliwość na zapachy oraz adaptację w nowych miejscach wykonanie zdjęć w domu zapewni komfort zarówno rodzicom jak i maluszkowi. Jednym z najistotniejszych sprzętów, w jaki powinniśmy się wyposażyć jest nagrzewnica, która zapewni nam optymalny poziom ciepła dla dziecka w trakcie zmiany poszczególnych stylizacji.

Pamiętajmy, że fotografia noworodkowa nie pozwala nam na doświetlanie planu zdjęciowego za pomocą lamp błyskowych, zatem będziemy musieli w pełni posługiwać się światłem zastanym. Pomocne w tym przypadku może okazać się użycie srebrnej blendy oraz stosowanie obiektywów o niskich wartościach przysłony F 1.2. lub F 1.8., co zapewni nam wyposażenie się w stałki o ogniskowych 85 lub 50mm, dzięki czemu uzyskamy bardzo dobre parametry ekspozycji oraz delikatne rozmycie tła.