Przejdź do treści

Skorzystałam z ustawień rodzinnych Berta Hellingera

  • przez

Moje życie niemal od samego początku były bardzo ciężkie. Moja rodzina była dość mocno dysfunkcyjna przez co nabrałam złych wzorców. Teraz zupełnie nie radziłam sobie w codziennym życiu. Chociaż byłam już dorosła, wciąż czułam się zagubiona, jak małe dziecko i nie wiedziałam, co powinnam robić, żeby być szczęśliwą. Pożaliłam się na ten temat mojej przyjaciółce.

Wykorzystałam ustawienia rodzinne Berta Hellingera

bert hellinger - ustawienia rodzinneWtedy ona podpowiedziała mi, że powinnam udać się na terapię. Zasugerowała mi, że moje problemy powinny został przepracowane z psychoterapeutą, ponieważ mogą mieć one związek z tak zwaną dziedziczoną traumą, a co za tym idzie sama mogę sobie z nimi nigdy nie poradzić. Przyznałam jej rację i poprosiłam o pomoc. Wtedy ona podpowiedziała mi, że bardzo dobrą metodę terapii takich problemów opracował Bert Hellinger – Ustawienia rodzinne, które on zaproponował pomogły już wielu osobom. A co najważniejsze, taka terapia jest bardzo szybka i pomaga poradzić sobie skutecznie z obecnymi i przyszłymi problemami. Postanowiłam więc dłużej nie zwlekać i natychmiast znaleźć certyfikowanego psychoterapeutę, który specjalizował się w ustawieniach rodzinnych. Całe szczęście nie musiałam długo szukać, ponieważ blisko mojego miejsca zamieszkania znajdował się ośrodek zdrowia psychicznego, gdzie przyjmowali tego typu fachowcy.

Już po pierwszym spotkaniu z psychoterapeutą przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Przede wszystkim dlatego, że bardzo mi on pomógł uporać się ze wszystkimi moim problemami. Szybko poczułam ulgę i nauczyłam się rozpracowywać swoje problemy, w taki sposób, aby nie obarczać nimi otoczenia i szukać przyczyny przede wszystkim w sobie. Terapia oparta na ustawieniach rodzinnych polega również na pięknej filozofii wybaczania.