Przejdź do treści

Skuteczna walka z insektami

Nie da się ukryć, że niektóre gatunki owadów mogą nas bardzo irytować. Zapewne każdemu na myśl od razu przychodzą komary, które nawet od wczesnej wiosny mogą powodować u nas zdenerwowanie. Jednak bardziej kłopotliwe są te insekty, które mogą zagnieżdżać się we wnętrzu naszego domu. Przykładem takich insektów są chociażby pluskwy czy prusaki.

Zwalczanie prusaków w domach

zwalczanie insektów warszawaWspomniane we wstępie prusaki znane są wielu osobom pod zupełnie inną nazwą. W niektórych regionach kraju insekty te określane są mianem karaluchów. Często usłyszeć można teorie mówiące o tym, że karaluchy osiedlają się w mieszkaniach, w których ich właściciele są na bakier z higieną. Nie do końca jednak tak jest. Często słyszy się bowiem o takich przypadkach, że insekty przemieszczają się z jednego mieszkania do drugiego. Najczęściej do tego typu migracji wykorzystywane są kanały wentylacyjne. Nie jest z kolei prawdą to, że karaluchy przemieszczać się mogą poprzez kanalizację. Do życia potrzebują one bowiem tlenu. Obecnie często poruszanym tematem jest zwalczanie insektów Warszawa jest zaś jednym z tych miast, w którym bardzo łatwo natrafić możemy na sprawdzonych fachowców, którzy każdego dnia z insektami walczą. Oprócz wspomnianych wcześniej karaluchów dość często słyszy się również o zagnieżdżaniu się w mieszkaniach pluskiew. Takie insekty uwielbiają miejsca zacienione oraz wilgotne i to tam zakładają swoje gniazda.

Metod zwalczania insektów jest obecnie wiele. Do najbardziej skutecznych zaliczyć można jednak ozonowanie. Trójwartościowa odmiana tlenu jest gazem trującym, który może docierać do wszelkich zakamarków. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że ozon zabija nie tylko dorosłe osobniki ale również i larwy owadów. Dzięki temu można szybko pozbyć się problemu na dobre.