Przejdź do treści

Skuteczne kolce na ptaki

  • przez

 

W wielu dużych miastach takich jak na przykład Kraków, gołębie mogą być atrakcją dla turystów i dzieci, ponieważ dla większości mieszkańców są uciążliwymi lokatorami. Bardzo często przesiadują na parapetach, rynnach czy balkonach.

Po co montować kolce na gołębie?

kolce na ptakiPtaki przeważnie są podziwiane i oglądane przez ludzi, ale tylko kiedy znajdują się w odpowiedniej odległości. Nie są one czyścioszkami jak na przykład koty więc tam gdzie się pojawią, zaraz będzie mnóstwo odchodów. O ile przebywają na wolnej przestrzeni, to raczej nie przeszkadzają, ale kiedy przesiadują na naszym parapecie czy balkonie, to robi się to problematyczne. Chcąc się ich raz na zawsze pozbyć, trzeba zastosować kolce na ptaki, które bardzo łatwo się montuje. Można je przytwierdzić do parapetu, rynny, dachu czy balustrady. Są bardzo uniwersalne, zatem sprawdzą się na wielu powierzchniach. Podstawa kolców jest wykonana z plastiku lub poliwęglanu, na której znajdują się kolce o jednakowej długości. Są one wykonane ze stali nierdzewnej i mają tępo zakończone szpice, dzięki czemu nie zranią ptaków. Montaż kolców na ptaki jest bardzo prosty, gdyż wystarczy ich podstawę przykleić do konkretnej powierzchni za pomocą specjalnego kleju lub taśmy samoprzylepnej. Wiele osób, które zdecydowały się na zamontowanie takich odstraszaczy na ptaki potwierdza, że raz na zawsze pozbyły się uciążliwych lokatorów, którzy zanieczyszczali przesiadywane powierzchnie. Zaletą tychże kolców jest ich niska cena, która wpływa na ich powszechne stosowanie.

Takie zabezpieczenie przed ptakami jest bardzo tanie i proste w zastosowaniu. Jeżeli mamy niechcianych towarzyszy na naszych parapetach czy balkonach, to lepiej od razu zastosować kolce niż tracić czas na ich ciągłe przeganianie, gdyż one zawsze wrócą.