Przejdź do treści

Skuteczne rozdrabniacze do drewna

  • przez

Niektóre branże zajmujące się produkcją wymagają wiórów drzewnych jako podstawowego składnika swoich produktów. Takimi branżami jest choćby branża meblarska oraz związana z produkcją materiałów opałowych. Żeby wyprodukować wióry drzewne konieczne jest posiadanie odpowiedniego narzędzia. Rozdrabniacz jest właśnie takim urządzeniem.

Produkcja wiórów drzewnych z użyciem rozdrabniacza

rozdrabniacz do drewnaProdukcja mebli bez rozdrabniacza była nie tylko utrudniona ale prawie niemożliwa. Nowoczesne meble powstają ze sprasowanych wiórów drzewnych, które są połączone ze sobą specjalnym klejem lub żywicą. Rozdrabniacz do drewna jest urządzeniem, które zajmuje się produkcją wspomnianych wiórów. Efekty pracy rozdrabniacza trafiają jednak nie tylko do branży meblarskiej. Obecnie bardzo często stosuje się wióry jako główny materiał opałowy. Powstają nawet specjalne piece do spalania zrębków drewnianych oraz granulatu czy pelletu. Jak działa rozdrabniacz można się łatwo domyślić. Umieszczone wewnątrz niego bębny rozdrabniają drewno tak bardzo, że powstaje granulat. Firmy zajmujące się sprzedażą i produkcją rozdrabniaczy umożliwiają klientowi skonfigurowanie urządzenia do jego potrzeb. Dzięki temu możemy uzyskać wióry o różnych wielkościach. Dość ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem są rozdrabniacze z separatorem elementów metalowych. Ich działanie opiera się o wbudowany wewnątrz rozdrabniacza magnes, który przyciąga różne gwoździe, wkręty czy śrubki. Dzięki temu otrzymamy czysty granulat bez metalowych dodatków.

Ogólnie rzecz biorąc rozdrabniacze do drewna to bardzo przydatne i skuteczne urządzenia. Potrafią one poradzić sobie z naprawdę twardymi kawałkami drewna różnych gatunków. Omawiane rozdrabniacze występują w wielu różnych wariantach gabarytowych. Możemy kupić kompaktowy rozdrabniacz do ogrodu lub mocne i duże narzędzie do intensywnej pracy.