Przejdź do treści

Sosnowa altana w naszym ogrodzie

 

Ponieważ ludzie coraz bardziej doceniają walory, jakie niewątpliwie posiada piękny ogród, to producenci mebli i sprzętu ogrodowego, zaczęli wprowadzać na rynek coraz to nowe modele i gadżety, które mają nam ułatwić życie. Huśtawki, hamaki, stoły, krzesła, ławy, czy podwieszane fotele.

Z jakiego drewna musi być altana ogrodowa?

sosnowe altany ogrodoweSprzęt i meble do ogrodu, musimy nabywać z głową i z umiarem, bo łatwo sobie z ogrodu zrobić składowisko niepotrzebnych rzeczy. Tym bardziej jeżeli teren jest mały, to będzie to wyglądało bardzo nieestetycznie i nie będzie praktyczne. Wystarczy stół z krzesłami, hamak jeżeli posiadamy choć dwa drzewa w bliskiej odległości, miejsce na grilla, bo to nasza polska tradycja i altankę ogrodową. Ważne, aby pozostawić w ogrodzie sporo wolnej przestrzeni po zamontowaniu w nim wszystkich niezbędnych przedmiotów. Sosnowe altany ogrodowe są najlepsze, bo ich jakość jest wprost proporcjonalna do ceny. Na rynku dostępne są altanki wykonane z tworzywa sztucznego, które jest mało odporne na czynniki atmosferyczne i mocniejszy wiatr może ją uszkodzić. Te wykonane z drewna bukowego pięknie wyglądają, ale są bardzo drogie ze względu na materiał z jakiego są wykonane. Sosna jest na tyle wdzięcznym surowcem, że deski z niej nie są drogie, a cechują się wysoką wytrzymałością i odpornością na wilgoć, co jest bardzo ważne w przypadku budowli, które będą stały w ogrodzie. Altana sosnowa, pomalowana specjalnym impregnatem, zabezpieczy ją wiele długich lat co zaoszczędzi nam sporo kosztów.

Ogród bez altany jest pusty i wybrakowany, dlatego dobrze w nim mieć miejsce, w którym spokojnie odpoczniemy. Jeżeli do jej wielkości dopasujemy stół i krzesła, to już każdy posiłek w porze letniej i wiosennej, możemy spożywać na świeżym powietrzu, na łonie natury.