Specyfika żarników led do halogenów

Zwykłe żarówki, z włóknem wolframowym, powoli odchodzą do lamusa. Są wypierane przez towar lepszy, bardziej ekologiczny i bardziej wytrzymały. Mowa tu oczywiście o światłach LED – owych. W niedługiej przyszłości będą one jedynym źródłem oświetlenia w całej Unii Europejskiej.

Dlaczego żarniki led są lepsze?

żarnik ledWpisując w internecie właściwą frazę, wyświetlą się nam tysiące rezultatów, prowadzących do producentów, dystrybutorów oraz portali aukcyjnych. Wybór jest tak szeroki, że znalezienie odpowiedniego, dopasowanego pod nasze potrzeby asortymentu, to kwestia paru minut. Żarniki led charakteryzują się bardzo długą żywotnością – niektóre modele,aż do trzydziestu tysięcy godzin. Produkt działa w oparciu o zasilenie 220 – 240 V AC. Jego zaletami są niewątpliwie: szeroki kąt świecenia, wysoka moc oraz niskie zużycie energii elektrycznej. Działa w różnych barwowych temperaturach światła, co pozwala na przechodzenie między barwą ciepłą, neutralna i zimną. Żarniki led posiadają świecące diody, o dużej wydajności, a kąt ich świecenia to trzysta sześćdziesiąt stopni. Plusem produktu jest bardzo wysoka estetyka i nowoczesny design. Pasują do każdego wnętrza, zarówno do domów, biur, czy sal konferencyjnych. Ile trzeba zapłacić za żarnik led? Cena waha się w zależności od ilości świecących diod, rozmiarów oraz mocy oświetleniowej. Ważnym czynnikiem jest również producent, ci wiodący mają oczywiście najwyższe. Jednak średnia cena to około trzydziestu, czterdziestu złotych za sztukę.

Jeżeli stawiasz na oryginalność i design, to żarniki led, na pewno przypadną Ci do gustu. Przyjazne dla środowiska, zapewniające jasne, białe światło, a przede wszystkim energooszczędne. Możliwość dostosowania barwy światła do otoczenia stwarza możliwości kreatywnego oświetlania każdego domu.