Przejdź do treści

Sprzedaż stacji paliw

  • przez

Bez stacji paliw przemieszczanie się przy wykorzystaniu wszelkiego rodzaju pojazdów samochodowych byłoby właściwie niemożliwe. O tym, jak ważna jest duża dostępność stacji paliw wie każdy aktywny kierowca, który podczas pokonywania trasy z punktu A do punktu B zauważa kontrolkę informującą o niewielkiej ilości benzyny w baku. Z tego też powodu właściwie w każdym mieście, a także na trasie pomiędzy nimi, znajdziemy całkiem sporo stacji paliw.

Kto dokonuje wyceny stacji paliw?

wycena stacji paliw w WarszawieKażda stacja paliw, podobnie jak wszystkie przedsiębiorstwa działające na rynku, charakteryzuje się jakąś wartością. Pomijając przynależność stacji paliw do różnych koncernów paliwowych, sama konstrukcja stacji i wszystkie instalacje, które są z nią powiązane, mogą zostać wycenione, a ich wartość będzie zależna od kilku kryteriów. Kiedy prowadzimy stację paliw i interesuje nas jej wycena, najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc do rzeczoznawcy majątkowego. Kiedy potrzebna jest nam wycena stacji paliw w Warszawie, bez większego problemu znajdziemy specjalistę, który w sposób szybki i sprawny będzie w stanie pomóc nam w tym zadaniu. Na wartość stacji paliw w Warszawie wpływ będzie miała przede wszystkim lokalizacja. Jeśli stacja zlokalizowana jest przy trasie szybkiego ruchu lub w miejscu, w którym nie ma konkurencji, na pewno wartość będzie odpowiednio wyższa. Często na wzrost wartości stacji ma też wpływ dostępność sklepu czy baru z przekąskami.

W gruncie rzeczy, wycena stacji paliw jest bardzo uzależniona od tego, jakie przychody ona przynosi i jakie są jej ewentualne możliwości w tym zakresie po dokonaniu pewnych inwestycji. Rzeczoznawca oprócz faktów opieranych na danych, analizuje też potencjał danego biznesu, opierając się na swoim doświadczeniu i informacjach posiadanych z rynku.