Przejdź do treści

Stosowanie silnych impulsów światła w depilacji

Dla niektórych depilowanie swojego ciała jest prawdziwą zmorą – zwłaszcza dla kobiet, które depilują regularnie pachy, nogi, ręce i inne partie ciała. Na szczęście są już lepsze metody depilacji, dzięki którym nie trzeba tak często powtarzać tego zabiegu. Wykorzystuje się w nich laser, którym można wydepilować praktycznie każdą część ciała.

Światło laserowe pochłaniane przez melaninę

laserowe usuwanie włosów wrocławOczywiście nie stosuje się lasera od razu na wszystkie partie. Zazwyczaj depilacji poddaje się tylko jedną okolicę np. okolicę bikini u kobiet czy plecy u mężczyzn. Jest to metoda nie tylko najtańsza, ale również bezbolesna. Działanie lasera jest praktycznie nieodczuwalne przez osobę, która poddaje się depilacji. Właśnie dlatego warto z niej skorzystać. Takie laserowe usuwanie włosów wrocław to naprawdę dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają już dość marnowania czasu na tradycyjne metody depilacji. Obecnie łączy się zabiegi fotodepilacji oraz fotoodmładzania. Wykorzystuje się do tego specjalny laser oraz IPL czyli silne impulsy światła. Jeśli chodzi o zabiegi IPL, to te mogą być wykonywane na większości fototypach skóry i nie ma tutaj znaczenia barwa włosów. IPL jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje silne impulsy światła. Całość opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Powierzchnię skóry, na której znajduje się owłosienie, eksponuje się na działanie wiązek światła. Te działają bardzo krótko i szybko.

Są one skoncentrowane na danej okolicy, przez co efekty zauważalne są od razu. Światło lasera zostaje pochłonięte przez włos. Tak naprawdę to melanina, czyli barwnik znajdujący się we włosach, odpowiada za pochłanianie światła. Dochodzi do przemiany w energię cieplna, która uszkadza mieszek włosowy i blokuje cały mechanizm wzrostu. Dzięki temu włosy przez długi czas nie odrastają.