Przejdź do treści

Strzykawki o różnych pojemnościach

strzykawka do zastrzyków

Przybory wykorzystywane podczas różnych zabiegów muszą spełniać określonego typu normy. W związku z tym nietrudno jest sobie wyobrazić odpowiednio dostosowane produkty do konkretnych przypadków. Jednym z nich są między innymi strzykawki. Jak możemy się domyślić służą one do robienia zastrzyków, które fachowo określa się mianem iniekcji.

Profesjonalne strzykawki do zastrzyków

strzykawka do zastrzykówOczywiście producenci, którzy zajmują się ich wytwarzaniem dokonują produkcji tego rodzaju wyrobów w wielu różnych rozmiarach. Pojemności poszczególnych strzykawek mają zwykle wartość od kilku milimetrów do kilkudziesięciu milimetrów. Co ważne są one wykorzystywane nie tylko w szpitalach, gdzie na ogół używa się tych mniejszych wersji, ale również w klinikach weterynaryjnych. Tam z kolei częściej można spotkać się z wykorzystywaniem większych strzykawek, a te mniejsze stanowią bardzo często uzupełnienie w niektórych wypadkach. Tak naprawdę każda strzykawka do iniekcji składa się z końcówki, do której możemy założyć odpowiednią igłę, a także z fiolki oraz tłoka. To właśnie tłok podczas przesuwania powoduje, że substancja zawarta we wnętrzu strzykawki jest wprowadzana do organizmu pacjenta. Z kolei igła pomaga nakłuć skórę. Jak widać mechanizm działania strzykawek i samej iniekcji jest dość prosty. Warto jest zwrócić uwagę na fakt, że obecnie strzykawki wykonywane są z plastiku.

Jest to o wiele tańsze rozwiązanie, niż produkcja strzykawek szklanych, czy metalowych. Inną kwestią jest zastosowanie igieł jednorazowych. Dzięki temu pacjent ma pewność, że nie zostanie zarażony żadną chorobą podczas rutynowego zabiegu. Wszystkie te aspekty są niezwykle ważne i tworzą różnego rodzaju zależności między sobą. Warto jest zatem dokładniej zwrócić na to uwagę podczas codziennych zabiegów.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!