Szkolenia bhp dla pracowników

Całkiem niedawno otworzyliśmy firmę i dopiero zaczęliśmy wszystko ustalać. Zatrudnialiśmy pracowników, przeprowadzaliśmy rozmowy kwalifikacyjne. Musieliśmy też pamiętać o wszystkich obowiązkach i zasadach spoczywających na barkach pracodawcy. Firmę otworzyliśmy z moim bratem i przyjacielem ze szkolnych lat.

Obowiązek szkolenia pracowników z zasad BHP

szkolenia bhp w ToruniuPodstawową rzeczą już po przyjęciu kilku osób do pracy, były obowiązkowe szkolenia bhp w Toruniu na każdym stanowisku. I tutaj mieliśmy dwie możliwości- albo wysyłać naszych pracowników na specjalne szkolenia, lub nawiązać współpracę z jakimś szkoleniowcem, żeby przyjeżdżał do nas podczas pierwszych dni pracy nowych pracowników i przeprowadzał z nimi szkolenie. Uznaliśmy zgodnie, że nie ma sensu kazać pracownikom jeździć dodatkowo na szkolenie, lepiej, gdy szkolenie odbędzie się u nas. Już chociażby z samej kwestii bezpieczeństwa, bo gdyby coś im się stało w drodze, to byłaby to wina pracodawcy. Zatrudniliśmy do tego młodego chłopaka, który był bardzo gadatliwy. Chętnie wypowiadał się na różne tematy i widać było, że pasjonuje go to co robi. Ważne jest, żeby pracownicy coś wynosili z takich szkoleń, a nie tylko czekali aż się skończy. Dlatego lepiej zatrudnić kogoś, kto będzie nauczał z prawdziwym zainteresowaniem. Podczas pierwszego szkolenia BHP, zaglądaliśmy z ciekawością, jak to wygląda w praktyce. Nasze obawy z funkcjonowaniem kursy zostały rozwiane, ponieważ wszyscy byli bardzo zaabsorbowani zajęciami.

Gdy zobaczyliśmy, że nasi pracownicy tak się angażują w zasady bezpieczeństwa, zadają pytania panu od BHP i uważnie słuchają, stwierdziliśmy, że dobrze wybraliśmy osobę prowadzącą kurs. Przynajmniej nikt się nie nudził na tych zajęciach. I na pewno więcej z takich zajęć zapamiętają i będą wiedzieli, co robić w sytuacjach zagrożenia.