Przejdź do treści

Ule w Warszawie

  • przez

 

Hodowanie pszczół jest możliwe nie tylko we wsi, ale również i w mieście. Pszczelarze już zacierają ręce. Zdano sobie sprawę z pożyteczności tych małych stworzonek i powstało rozporządzenie, które umożliwia stawianie uli w mieście. Najwięcej tego typu inicjatyw już widocznych jest w Warszawie. Ule stawiane są na dachach domów, kamienic, a nawet hoteli.

Ule umieszczone na dachach

ul warszawski w sklepie internetowymOd bardzo długiego czasu zarówno pszczelarze, jak i ekolodzy walczyli o możliwość hodowli pszczół w mieście. Do tej pory wszystkie ich działania były bezskuteczne. Jednak w końcu powstała specjalna ustawa, która w jasny sposób wykazuje, gdzie i na jakich warunkach ule mogą byś stawiane w mieście. Jednym z najważniejszych wyznaczników jest to, że ul może być postawiony dziesięć metrów od granicy działki, nieruchomości, czy drogi, oczywiście za zgodą właściciela posesji, ule można stawiać również na dachach domów, pod warunkiem, że zostanie zachowana odległość dziesięciu metrów od okien okolicznych zabudowań. najwięcej uli, które już pojawiły się na dachach jest w Warszawie. W ślad za nimi ruszyły również różnego rodzaju miejsca, gdzie można kupić ul warszawski w sklepie internetowym. Nie ma jednak wątpliwości, że taka inicjatywa była konieczna do tego, aby pszczoły mogły spokojnie żyć i pełnić odpowiednią dla nich funkcję w ekosystemie. Funkcję, która jest tak niezbędna dla całego funkcjonowania przyrody.

Pszczoły można już hodować nie tylko na wsiach i prywatnych terenach, ale również w mieście. Zrozumiano, że pszczoły to niezwykle pożyteczne stworzenia, którymi należy się zająć. Wszystko po to, aby zapewnić im w pierwszej kolejności ochrony. Nie możemy pozwolić, aby pszczół zabrakło. Spowodowałoby to nieodwracalne zniszczenia w całym ekosystemie.