Przejdź do treści

Uniwersalne obuwie do jazdy konnej

Najistotniejszym elementem do jazdy konnej, który zapewni jeźdźcowi wyjątkowy komfort i elegancki wygląd jest obuwie jeździeckie. Dobrane w stonowanej kolorystyce jest uniwersalne do każdego typu stroju. Chętnie używane są zarówno przez profesjonalistów jak i przez hobbystów jazdy konnej. 

Skórzane oficerki jeździeckie

buty jeździeckie oficerkiNiezwykle ważne w komfortowej jeździe konnej jest posiadanie odpowiednich butów. Zapewniają zarówno wygodną jazdę, jak i bezpieczeństwo jeźdźcowi. Dodatkowo stanowią uniwersalne dopełnienie każdego stroju jeździeckiego. Najczęściej wybieranym obuwiem są buty jeździeckie oficerki. Ich krój sprawia, że idealnie przylegają do stopy i łydki, zapewniając komfort noszenia. Skóra jako podstawowy materiał także sprawia, że są elastyczne i dopasowują się do nogi jeźdźca. Buty typowo jeździeckie mają również odpowiednie wymiary i  podeszwę, która zapewnia pewne mocowanie w strzemionach. Warto zwrócić uwagę na producenta obuwia, by mieć pewność, że zostały wykonane solidnie i profesjonalnie. Klasycznie skrojone modele będą pasowały do każdego wariantu stroju jeździeckiego, wyglądając elegancko i nadając mu tradycyjny jeździecki charakter. Niektóre modele posiadają sznurowanie, które sprawia, że obuwie jeszcze dokładniej przylega do nogi jeźdźca. Dostępne są jednak również kroje posiadające klasyczny zamek błyskawiczny. Może być on zamocowany na całej długości buta lub jedynie od połowy.

Bez względu na to czy dopiero rozpoczynasz przygodę z jeździectwem, czy jesteś profesjonalistą, skórzane obuwie sportowe jest niezbędnym elementem garderoby. Doskonale dopasowuje się do nogi jeźdźca i stanowi solidny punkt utrzymania się w strzemionach podczas nawet najtrudniejszego manewru. To absolutny 'must have’ każdego turniejowego stroju.