Przejdź do treści

Utrzymanie czystego materca

Nadszedł czas na wymianę materaca na nowy. Poprzedni niestety już nie nadaje się do użytku. Był na sprężynach, które ze starości się pozapadały. Poza tym przeżył z nami dwójkę małych dzieci, więc jego czasy świetności jeśli chodzi o zachowanie czystości, już dawno przeszły do historii. Właśnie dlatego nadszedł czas na zakup nowego.

Wybór odpowiedniej nakładki do materaca

Nakładka na materacPrawda jest taka, że nasz materac nam się świetnie sprawdził, więc teraz również zdecydowaliśmy się na podobny, tej samej firmy. Jeśli coś się sprawdza przez tyle lat to po co to zmieniać. Problem okazał się zakup nakładki na materac. Chcielibyśmy, żeby materac jak najdłużej był czysty. Przy dwójce małych dzieci jest to jednak wyzwanie. Ten kto to przeżył to wie o czym mówię. Pomimo tego, że ogólnie dzieciaki mają zakaz wchodzenia do łóżka z jedzeniem i piciem to i tak się nie upilnuje. Obecnie nakładka na materac to rzecz pierwszej potrzeby. Na szczęście firma, w której kupujemy materac posiada w swojej ofercie takie nakładki, więc nie będzie problemu. Taką nakładkę można bez problemu wyprać i na nowo założyć. Niestety z czyszczeniem materaca jest więcej zachodu, stąd taka decyzja. Nakładki, które nam zaoferował producent są na prawdę grube, więc nic nie powinno przesiąknąć. Nawet jak czasami mój młodszy synek się zmoczy to szybko zdejmiemy nakładkę z łóżka, wsadzimy do pralki, wysuszymy i na wieczór będzie znów mogła ochraniać nasze łoże.

Nakładkę mamy już od kilku miesięcy. Nie da się ukryć, że już zdarzyło się kilka wypadków podczas, których nakładka na materac okazała się strzałem w dziesiątkę. Materac do tej pory jest czysty. Mam nadzieję, że ten stan rzeczy się nie zmieni przez dłuższy czas. Co najwyżej wymienimy nakładkę, która jest bardzo często przez nas prana.