Przejdź do treści

Wakacje w Grecji na wyczarterowanym jachcie

Grecja to kraj, który ma dostęp do czterech mórz. Ma bardzo rozległą linię brzegową a w jej skład wchodzi około dwóch i pół tysiąca wysp. W takim kraju jak Grecja pływanie jachtem to najlepsza rozrywka z możliwych. Planując wakacje w tym pięknym kraju na Półwyspie Bałkańskim warto znaleźć kilka dni na pływanie wyczarterowanym jachtem.

Czarterowanie jachtów w Grecji jest bardzo proste

czarter jachtów w grecji latemW tym malowniczym kraju pełnym słońca działają biura turystyczne, w których można wyczarterować jacht bez względnego uprzedzenia. W większości miejscowości nadmorskich czarter jachtu załatwimy w mniej niż kwadrans. Dla Greków jest to oczywiście praca zarobkowa, a turyści stanowią najważniejsze źródło dochodów mieszkańców. Czarter jachtów w Grecji latem nie wymaga więc wcześniejszego załatwiania i zaliczkowania. Trzeba tylko wiedzieć czego się oczekuje po takiej przyjemności. Czarter jachtów latem może być jednodniowy albo na kilka dni. Bez problemu wynajmiemy też jacht na dłuższy rejs. Trzeba pamiętać, że do pływania jachtem wymagane są uznawane za granicą patenty żeglarskie. Jeśli się ich nie posiada to nie pozostaje nic innego jak skorzystanie z usług sterników. Można ich wynająć wraz z jachtem za dodatkową opłatą. Wylatując na wakacje na jedną z greckich wysp nie trzeba się martwić, że nie uda się spełnić marzeniem o żegludze morskiej. Piękne i bogate jachty tylko czekają na zainteresowanych ich wynajęciem turystów. Bo dla Greków najważniejsze jest spełnienie oczekiwań turystów z całego świata.

Zarówno w Grecji jak i na każdej greckiej wyspie można wynająć jacht niemalże od ręki. Dostępność jachtów do wyczarterowania jest tak duża, że każdy zainteresowany turysta znajdzie to czego szuka. Można wynająć zarówno wielopoziomowe jachty jak i niewielkie jednostki dla kilku osób.