Przejdź do treści

Wakacje w kajaku

Sezon wakacyjny za pasem więc czas najwyższy zaplanować letni wypoczynek. Alternatywą dla przepełnionych kurortów nadmorskich i kapryśnej pogody w górach może być wypoczynek wśród mazurskich jezior. I choć Mazury kojarzą się głównie z żeglarstwem, nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku nad wodą, jaką region ten może nam zaoferować.

Kajaki na Krutyni

spływy kajakowe po Krutyni

Prawie stukilometrowa Krutynia, przepływająca przez leśne tereny parku krajobrazowego stanowi przepiękny, niezwykle urozmaicony szlak kajakowy. Wybór tego rodzaju wypoczynku gwarantuje doskonale spędzony czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody. Pływanie kajakiem nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności czy wyjątkowej siły i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa jest całkowicie bezpieczną formą wypoczynku. Firmy organizujące spływy kajakowe po Krutyni mają w swojej ofercie zarówno krótkie weekendowe wypady z jednym dniem aktywnego pływania jak również dłuższy wypoczynek z nocowaniem na trasie spływu. W zależności od naszej sprawności fizycznej i doświadczenia, możemy wybrać kilkugodzinne trasy dla początkujących lub całodniowe, trudniejsze, wymagające przenoszenia kajaków. Niezwykłość szlaku wzdłuż Krutyni polega na jego różnorodności. Rzeka przepływa przez malownicze jeziora i lasy oraz zróżnicowane odcinki rzeczne, które zapewniają wspaniałe widoki. Bez względu na to, czy wybierzemy się na Krutynię z rodziną, za znajomymi czy w ramach firmowej imprezy mamy gwarancję udanego wypoczynku i wyśmienitej zabawy.

Pokonywanie rzeki w kajaku pozwala na docieranie w miejsca gdzie nie zawiezie nas rower czy samochód i gdzie nie dotrzemy na pieszo. A podziwianie krajobrazu z perspektywy nurtu rzeki tak pięknej jak Krutynia jest niezapomnianym przeżyciem.