Przejdź do treści

Walizka odpowiednia do samolotu

  • przez

 

Niedługo będę po raz pierwszy w życiu leciała na urlop samolotem. Maż przekonał mnie, że podróż samolotem jest bezpieczna i wygodna. Cóż, stwierdziłam że czas najwyższy pokonać swój irracjonalny strach. Przed podrożą dużo czytałam na temat lotów i procedury na lotnisku. Całkiem przypadkiem znalazłam informację o tym, że musimy mieć odpowiednie walizki aby nasz bagaż nie został odrzucony w czasie odprawy.

Co to jest walizka kabinowa?

walizki kabinowe 55x40x20Na stronie internetowej naszego przewoźnika przeczytałam, że bagaż zarówno podręczny jak i ten nadany do luku bagażowego musi spełniać kryteria walizek kabinowych. Zaczęłam szukać informacji na ten temat. Okazało się, że nasze linie lotnicze dopuszczają tylko walizki o określonych wymiarach. Jest to szczególnie ważne przy bagażu podręcznym, ponieważ większe walizki nie zmieszczą się do schowka i nawet jeśli przejdziemy odprawę to stewardessa będzie zmuszona odesłać naszą walizkę do luku. Przeczytałam że najodpowiedniejsze są walizki kabinowe 55x40x20. Od razu sprawdziłam czy moja walizka posiada takie wymiary. Na szczęście wszystko się zgadzało i mogłam na spokojnie zacząć się w nią pakować. Dopiero następnego dnia zobaczyłam, że walizka mojego męża nie spełnia standardów walizek kabinowych. Musiałam zamówić na internecie odpowiednią walizkę, aby spakować jego rzeczy. Całe szczęście, że kurier ją szybko dostarczył.

Dzięki temu, że przeczytałam informację o wymaganych walizkach kabinowych nie mieliśmy problemów na lotnisku. Nasze bagaże zostały szybko odprawione do luku bagażowego. Z lekkim i podstawowym bagażem podręcznym również nie mieliśmy problemów. Dzięki odpowiednim wymiarom walizek kabinowych bez problemu umiejscowiliśmy je w schowku nad naszymi głowami i mogliśmy cieszyć się podróżą i nadchodzącym urlopem.