Przejdź do treści

Wełna z merynosów – zalety

Osoby, które śledzą na bieżąco to co dzieje się w modzie na pewno spotkały się z materiałem jakim jest wełna z merynosów. Materiał ten zaczął podbijać rynek już jakiś czas temu. Obecnie z wełny merynosów produkuje się całą masę odzieży. Z racji jej właściwości szczególnie dużą popularnością cieszą się koszulki wykonane z tego naturalnego materiału. 

Sprawdzona odzież z wełny 

merynos koszulkaNa temat wełny wciąż krążą różnorakie opinie. Mnóstwo osób wełnę uważa za niezbyt dobry materiał z tego powodu, że budzi negatywne skojarzenia z dzieciństwa. Wiele lat temu niemal każde dziecko posiadało jakiś sweter czy szalik wykonany z wełny, który powodował charakterystyczne drapanie i swędzenie na szyi czy plecach. Wełna wówczas używana nie była zmiękczana i dlatego w dotyku bardziej przypominała papier ścierny niż aksamit. Na chwilę obecną bardzo często tworzy się odzież z wełny merynosów. Ten rodzaj wełny jest bardzo przyjemny w dotyku i delikatny. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest wełna merynos koszulka powstająca z takiego materiału doskonale przepuszcza powietrze na zewnątrz ale izoluje przed zimnem z zewnątrz. Właśnie dlatego materiał jakim jest wspomniana wełna świetnie sprawdza się do produkcji odzieży termoaktywnej dla sportowców. Kupno takiej koszulki może być nieco kłopotliwe bowiem niezwykle szybko znikają one ze sklepowych półek. Jeśli jednak nie znajdziemy w sklepach produktów wytworzonych z tego materiału to z pewnością znajdziemy je w sieci. 

Wełna, o której mowa pozyskiwana jest z runa owiec zamieszkujących tereny Nowej Zelandii. Panujące tam warunki są bardzo trudne ale wełna tych owiec pozwala im przetrwać zarówno bardzo duże wzrosty temperatury jak również trzaskające mrozy. Dodatkowo wełna ta jest odporna na zaplamienia oraz posiada właściwości bakteriobójcze.