Przejdź do treści

Właściwosci i zalety granitowych blatów

Piękno minerałów nie przemija, nie dziwi zatem coraz bardziej powszechne stosowanie ich w aranżacji prywatnych wnętrz. Szczególnie wysokojakościowe konglomeraty skałkowe takie jak granit czy marmur, stanowią od wieków niewyczerpane źródło inspiracji dla kreujących pomieszczenia zarówno użytku publicznego, jak i mieszkalne.

Trwałość i piękno blatów z granitu

trwałe blaty granitowe - bydgoszczGranit to rzadki i cenny kruszec pochodzenia wulkanicznego. Dzięki procesowi powstawania – z poddanej wysokiemu ciśnieniu magmy – uzyskał niesamowite właściwości zarówno odpornościowe, jak i wizualne. Minerał jest odporny na ścieranie, uderzenia, oddziaływanie wody, a nawet środków chemicznych, a w sferze wizualnej – nietuzinkowy pod względem kolorystycznym i połyskujący. Nie tylko podłogi i ściany wykonane z kruszcu są solidne i wyglądają ozdobnie. Ze względu na niezwykłe właściwości kamienia jest on coraz częściej używany do współtworzenia zabudowy meblowej w łazienkach oraz kuchni. Trwałe blaty granitowe – Bydgoszcz dysponuje ich znakomitą ofertą – są najbardziej cenionym elementem wystroju. Kamienne powierzchnie nie butwieją i nie odkształcają się zamontowane w miejscach najbardziej narażonych na ustawiczne działanie wody. Nie odbarwiają się po użyciu silnych środków chemicznych, a dodatkowo – nie przyjmują zabrudzeń.

Granit to kamień znany i używany przez ludzi od wieków, a niezmienne zainteresowanie nim sprawia, że jest uniwersalny i ponadczasowy. Obecnie nie stosuje się go jedynie w budownictwie o charakterze bardziej oficjalnym, ale w prywatnych domach. Zarówno cechy fizyczne kruszcu, jak i jego niezwykłe walory wizualne sprawiają, że zainteresowanie nim prywatnych inwestorów rośnie, a tym samym przybywa również niezwykle estetycznych i solidnie wykonanych pomieszczeń mieszkalnych.