Przejdź do treści

Wybór kwiatów na pogrzeb

Przygotowanie pogrzebu wiąże się z załatwieniem wielu różnych formalności. Nie da się ukryć, że w tym trudnym okresie czasu rodzina zazwyczaj nawet nie chce o tym myśleć. Właśnie dlatego coraz więcej zakładów pogrzebowych świadczy swoje usługi kompleksowe – oznacza to, że organizują one pogrzeby od a do z.

Wieńce i wiązanki czyli kwiaty na pogrzeb

zakład pogrzebowy wrocławDo usług zakładu pogrzebowego można zaliczyć np. przygotowanie kwiatów na pogrzeb. Po co korzystać z ofert różnych kwiaciarni, w których konieczne jest wcześniejsze zamawianie kwiatów, omawianie projektów, skoro można od razu załatwić wszystko na miejscu wraz z pracownikami zakładu pogrzebowego. Zazwyczaj zakłady współpracują z takimi miejscami jak studio florystyczne. Florystki mają do dyspozycji żywe kwiaty różnych gatunków. Wiadomo, że zakład pogrzebowy wrocław będzie miał w swojej ofercie głównie takie kwiaty, z których przygotowuje się wiązanki na pogrzeb. Najpierw trzeba jednak wybrać postać kwiatów. Możliwe jest wykonanie wieńca – takie kwiaty składa zazwyczaj najbliższa rodzina. Wieniec ustawia się w kaplicy pogrzebowej przed trumną, a później w miejscu pochówku. Zazwyczaj wieńce posiadają specjalne stojaki i są duże. Palmy, ikebany i wiązanki również są często wykonywane na pogrzeby. Jeśli chodzi o wiązanki, to bardzo często dołączane są do nich specjalne wstęgi. Na wstęgach napisane jest od kogo pochodzą kwiaty. Zazwyczaj pisze się na nich takie teksty jak: z wyrazami współczucia, z ostatnim pożegnaniem itd.

Dostępne są również kwiaty cięte. Najczęściej na pogrzeb przynosi się wiązanki wykonane z różnych gatunków kwiatów – róż, lilii, gerber, goździków. Z pogrzebami kojarzone są przede wszystkim lilie. Inne kwiaty dobiera się na pogrzeb dla kobiety, mężczyzny czy dla dziecka. Wszystkie szczegóły trzeba omówić z florystką.