Wybór tkanin odzieżowych, na zasłony i pościel

Obecnie wraca moda na szycie lub zlecanie wykonania oryginalnych ubrań lub elementów wystroju wnętrz, np. zasłon, firanek, obrusów, czy też pościeli. Wiele osób jest znudzona powszechnie dostępną odzieżą z sieciówek lub słabej jakości modelami, które szerokim strumieniem płyną do nas z Azji. W związku z tym renesans przeżywają pasmanterie oraz magazyny z tkaninami.

Ceny materiałów na ubrania i elementy dekoracyjne

materiały tkaniny - cenaW sklepach stacjonarnych oraz na internetowych platformach sprzedażowych znajdziemy szeroki wybór tkanin, które możemy wykorzystać do szycia odzieży. W tej chwili ogromną popularnością cieszy się dżersej – lekki materiał, który sprawdza się, jako baza na bluzki, sukienki, spodenki dziecięce, a także kocyki lub pościel. W sprzedaży znajdziemy „magiczne tkaniny”, które zmieniają barwy pod wpływem światła UV lub świecą w ciemności. W zależności od rodzaju, materiały tkaniny – cena za metr bieżący waha się pomiędzy 60 a 80 zł. Tkaniny przeznaczone na pościel, dekoracyjne materiały na zasłony lub koce, delikatne woale i materiały żakardowe, przeznaczone do szycie zwiewnych firanek kosztują od około 30 zł po ponad 150 zł za metr bieżący. Oczywiście na rynku znajdziemy również tkaniny ekskluzywne, których ceny są dużo wyższe. Za najdroższy materiał na świecie uważa się jedwab morski, czyli bisior, który jest produkowany z nici z wydzieliny małży. Tworzy się z niego głównie rękawiczki, pończochy i apaszki.

Ceny tkanin odzieżowych, obiciowych oraz dekoracyjnych zależą od rodzaju materiału, jego pochodzenia, sposobów barwienia, typu nadruków lub haftów, jak również ich jakości. Często zdarza się, że niższe koszty poniesiemy, kupując je w Internecie, a nie w sklepach stacjonarnych. Jednak zdalne zakupy nie pozwalają na bliższe zapoznanie się z tkaniną – jej fakturą oraz grubością.