Przejdź do treści

Wybrać szafę czy garderobę

Projektując dom, czy aranżując mieszkanie bardzo często zastanawiamy się co wybrać, czy postawić zwykłą szafę, których pełno w każdym wnętrzu, czy może zachować się bardziej odważnie i zdecydować się na garderobę. Oczywiście wybór zależy również od ilości zarówno miejsca, jakie posiadamy, jak i ubrań.

Garderoba kontra szafa

garderoba - KrakówPotrzeba posiadania w domu miejsca, które zgromadziłoby wszystkie nasze ubrania jest zdecydowanie bezapelacyjna. Zalety garderoby można by długo wymieniać. Pozwala ona na zgromadzenie wszelkich ubrań, oraz niezbędnych dodatków w jednym miejscu. Można w niej dowolnie segregować ubrania, na przykład na spodnie, czy okrycia wierzchnie. Garderoba sprawia, że wszystko wydaje nam się bardziej uporządkowane. Co ważne znalezienie odpowiedniej rzeczy nie powinno stanowić problemu. Przy wyborze garderoby warto również pomyśleć o wykończeniach zrobionych pod wymiar, na przykład różnego rodzaju stelażach, wieszakach czy haczykach, tak aby była dla nas jak najbardziej wygodna. Warto w tej kwestii skorzystać z usług stolarza. Aby takowego znaleźć, który zajmuje się garderobami wystarczy wpisać w internecie na przykład hasło- ,,garderoba – Kraków” aby móc znaleźć wykonawcę naszej garderoby. Garderoba wymaga jednak dość dużej przestrzeni. Właśnie dlatego jednak w większości domów mamy do czynienia z szafami. Czasami nie mamy innej możliwości. W takim wypadku ważne jest aby zaplanować ustawienie i wygląd szafy tak, aby była dla nas jak najbardziej wygodna i komponowała się z pozostałymi meblami.

Co wybrać, garderobę, czy szafę? Bardzo często zadajemy sobie to pytanie aranżując nasze wnętrze. Wybór nie jest prosty i tak na prawdę mało kto może pomóc nam w podjęciu właściwej dla nas decyzji. Ważne jest aby wziąć pod uwagę ilość posiadanych przez nas ubrać i ilość miejsca w mieszkaniu.