Przejdź do treści

Wykonanie izolacji naszego dachu

Nie za bardzo znam się na dachach, ale przynajmniej mam męża, który wie co w razie czego zrobić. Ale jak ktoś nie ma takiej osoby, to zawsze może skorzystać z fachowej pomocy lub poczytać sobie w poradnikach, chociażby w internecie. My ostatnio musieliśmy uszczelnić nasz dach.

Różne sposoby izolacji dachu

izolacja dachu poznańKażdy chyba wie, że szczelność dachu jest bardzo ważna. Dlatego warto zastosować izolację dachu. Trzeba oczywiście wiedzieć, jak to zrobić. Jeśli zamierzacie dopiero co położyć dach, to izolację zróbcie przed położeniem dachówek, ale jeśli macie już położony dach, a macie jakieś szczeliny w pokryciu dachowym, to nie musicie zdejmować całego dachu. Są różne sposoby izolacji dachu. Z jednej strony można zastosować pianki poliuretanowe lub silikonowe. To taka bardzo oszczędna forma izolacji. Każdego na nią stać i można ją wykonać bardzo szybko. I właśnie u nas była taka izolacja dachu poznań jest miejscem, gdzie szybko znajdziemy odpowiednie środki do izolacji dachu. Jest wiele u nas sklepów z takim asortymentem. Mąż wybrał silikon do izolacji pokrycia dachowego. Wszedł na dach i wcisnął tą piankę pod dachówki, tam gdzie były jakieś szczeliny. Ona bardzo szybko schnie i bardzo uszczelnia dach. Teraz mamy cały dach zabezpieczony. Jeśli nie wiemy jaką izolację wybrać do naszego dachu, to warto podpytać sprzedawcę, on na pewno nam doskonale doradzi co wybrać. Z pewnością też opiszę jak użyć tej izolacji. U mnie nie było takiej potrzeby, mąż zna się na tym, więc sobie jak najbardziej ze wszystkim poradził.

Nie trzeba chyba wspominać, że izolacja dachu jest bardzo ważna. Można ją wykonać na różne sposoby. Jedne mogą wymagać większego wysiłku, a inne niekoniecznie. Jeśli nie wiemy jaka izolacja jest odpowiednia dla naszego dachu to warto podpytać sprzedawcy lub poszukać informacji w internecie.