Przejdź do treści

Zasady bezpiecznego polerowania rys na szkle

Zmienne, niekorzystne warunki atmosferyczne, a szczególnie silne opady deszczu połączone z wiatrem oraz gradem wpływają bardzo negatywnie na wygląd przeszkleń. Zarówno w domach, jak i miejscach użyteczności publicznej – szyby pod wpływem złych warunków pogodowych ulegają niszczeniu. Dodatkowym czynnikiem pogarszającym stan przeszkleń jest również ich niewłaściwa, niezgodna z przeznaczeniem eksploatacja.

Jak bezpiecznie polerować rysy na szkle?

bezpieczne polerowanie rys na szkleWszystkie przeszklenia narażone nie tylko na działanie czynników atmosferycznych, lecz także mechanicznych, czyli – niewłaściwe czyszczenie, towarzystwo roślin, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oklejanie reklamami lub stosowanie dekoracji okolicznościowych –  wymagają wymiany lub naprawy. Większe i głębsze rysy predysponują do zatrudnienia szklarza, niemniej jednak mniejsze pęknięcia, czasem nawet niewidoczne gołym okiem, skłaniają do oszlifowania powierzchni w celu przywrócenia jej pierwotnej świetności – gładkości, przejrzystości i blasku. Bezpieczne polerowanie rys na szkle wymaga w większości udziału specjalisty. Niefachowe wykonanie szlifowania może zakończyć się zerwaniem zbyt grubej warstwy szyby, a tym samym – głębokim i nieusuwalnym pęknięciem. Często amatorskie polerowanie doprowadza do gorszego zniszczenia szyby i zmusza do jej całkowitej wymiany. Tylko pomoc specjalistów zapewnia efektowne i bezpieczne wykonanie usługi.

Polerowanie mikropęknięć na szybie to doskonały sposób na przywrócenie dawnej świetności starym i już wysłużonym oknom. Należy jednak pamiętać, że to fachowiec ocenia, czy szyba nadaję się jeszcze do renowacji, czy już do wymiany, a także to on wykonuje pracę naprawczą, jako gwarant niepowiększania już istniejących uszkodzeń i bezpiecznego dla naszych okien polerowania.