Przejdź do treści

Zastosowanie laserów w kosmetologii

Kosmetologia nieustannie się rozwija. Trudno się temu dziwić – wiele osób chce wyglądać pięknie i młodo, niezależnie od wieku. Do salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się zarówno panie, jak i panowie. Łączy ich jeden cel – chcą zadbać o siebie w sposób profesjonalny. Zależy im na tym, aby poszczególne zabiegi wykonywał fachowiec. 

Sprzęt używany w salonie musi być solidny

laser nd yagKażdy renomowany salon kosmetyczny powinien korzystać z wysokiej klasy kosmetyków i dobrej jakości sprzętu. Jest to niekwestionowany priorytet. Personel powinien być kompetentny i przeszkolony w zakresie użytkowania poszczególnych urządzeń. Sporym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem lasera. Przykładem będzie tutaj laser Nd Yag. Jego zastosowanie jest szerokie. Może być stosowany między innymi do usuwania tatuaży, których już nie chcemy mieć. Przydatny jest także w zakresie likwidacji blizn oraz znamion, a nawet piegów. Popularne są również zabiegi dotyczące usuwania zbędnego owłosienia. Dają one bardzo dobre efekty. Faktem jest jednak, że taki zabieg należy powtórzyć przynajmniej kilka razy. Wiele zależy od predyspozycji poszczególnych pacjentek. Nie ma jednej określonej liczy zabiegów, która będzie dobra dla wszystkich. Jednym osobom wystarczy seria kilku zabiegów, zaś inne potrzebują kilkunastu, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Bezpośrednio po zabiegu wykonywanym z wykorzystaniem lasera należy unikać ekspozycji na słońce.

Do zabiegów z wykorzystaniem lasera należy się przygotować. Potrzebna jest tutaj wiedza na temat przeciwwskazań do zabiegu. Każda kosmetyczka powinna pacjentkę informować, w jakich przypadkach dana terapia będzie niewskazana. Z pewnością laser zawsze trzeba użytkować w sposób umiejętny. Konieczna jest zatem profesjonalna wiedza w omawianym zakresie.