Jak pozyskać pracownika z Ukrainy?

Kilka miesięcy temu założyłem własną firmę kurierską. Muszę przyznać, że biznes rozwijał się bardzo dobrze i potrzebowałem bardzo dużo pracowników na magazyn do mojej firmy. Wbrew pozorom, w obecnych czasach bardzo trudno było znaleźć pracownika do pracy fizycznej. Po pewnym czasie poszukiwań, doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie zatrudnić Ukraińców do tej pracy.

Pozyskałem pracowników z Ukrainy do pracy

pozyskiwanie pracowników z ukrainyByłem bardzo ciekawy, na czym polega pozyskiwanie pracowników z ukrainy do pracy. Zależało mi na tym, aby zatrudnić ich legalnie. Znajomy prawnik polecił mi, abym w takiej sytuacji decydował się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy poprzez agencję pracy tymczasowej. Jest to najtańszy i najbardziej bezpieczny sposób na to, aby pozyskać pracowników z Ukrainy do pracy w takiej firmie jak moja. Przede wszystkim w takiej sytuacji, to agencja pracy jest bezpośrednim pracodawcą, a ja tylko robię od innych outsourcing. W ten sposób nie muszę zajmować się podpisywaniem z nimi umów i odprowadzaniem obowiązkowych składek, ponieważ te formalności załatwia agencja pracy. Zdecydowałem, że jest to bardzo opłacalna dla mnie forma pozyskania pracowników z ukrainy do pracy w mojej firmie kurierskiej. Korzystając z internetu znalazłem namiary na agencje pracy tymczasowej, która zajmowała się pozyskiwaniem pracowników z Ukrainy do pracy w naszym kraju.

Nie żałuje, że wybrałem taką formę pozyskiwania pracowników. Przede wszystkim korzystając z pracowników pozyskanych poprzez agencję pracy udało mi się pozyskać dużą grupę pracowników z Ukrainy, którzy od zaraz mogli zacząć pracę w mojej firmie. Dzięki temu ominęły mnie skomplikowane procesy związane z rekrutacją. Poza tym agencja pracy ręczy za pozyskanych przeze mnie pracowników, dzięki czemu mam gwarancję ich uczciwości.