Przejdź do treści

Za kilka tygodni zamontują mi wkopywany basen

Już nie mogę się doczekać, aż w końcu przed domem będziemy mieć piękny i duży basen. Gdy budowaliśmy nasz nowy dom to od razu zaplanowaliśmy miejsce, w którym powstanie nasze prywatne kąpielisko. Było to naszym rodzinnym marzeniem. Postanowiliśmy, że zamiast latać co roku na zagraniczne wakacje zainwestujemy w basen z podgrzewaną wodą.

Nieckę basenową robią mi na zamówienie

wkopywany basenZ powodu ograniczeń w ukształtowaniu naszej działki nasz basen musi mieć niestandardowe kształty. Z tego też powodu nieckę basenową zamówiliśmy w firmie, która realizuje niestandardowe projekty. W zasadzie na działce przy domu wszystko jest już przygotowane, ale na nasz nowy wkopywany basen musimy jeszcze kilka tygodni poczekać. Jak tylko zrobią dla nas basen to od razu będą go montować, ale to też jest zadanie na kilka tygodni pracy. Montaż samej niecki to jedynie maleńka część tych wszystkich prac, które trzeba wykonać. Trzeba podpiąć całą instalację wodno-kanalizacyjną, filtry, oczyszczacze no i oczywiście instalację grzewczą. Na szczęście mamy dopiero wiosnę, więc już tego lata będziemy mogli się kąpać w naszym nowym basenie. Całkowity koszt wyniesie nas około osiemdziesięciu tysięcy złotych. Inwestycja zwróci nam się błyskawicznie, bo w przeciągu kilku lat. Biorąc pod uwagę, że zagraniczne wakacje kosztują średnio kilkanaście tysięcy złotych, to już po pięciu latach kąpieli zaoszczędzimy całość wydaną na nasz nowoczesny basen przydomowy.

Poza samą niecką wykonywaną na zamówienie musiałem jeszcze zakupić cały osprzęt i elementy do poszczególnych instalacji. Postawiłem na akcesoria z najwyższej półki, bo zależy mi na tym, żeby woda w basenie zawsze była krystalicznie czysta. Dzięki zastosowanym filtrom nie trzeba będzie jej w ogóle wymieniać. Już nie możemy się doczekać pierwszych letnich kąpieli.